Ocak 24, 2014

Sevgililer Günü Filmini Seçmek Lazım

Merhaba :)

Sevgiliyle ya da yalnız, fark etmez, sevgililer gününü bu filmlerden birini izlemeden kapatmayın arkadaş! <3
8 film var romantikte favorim olan, bunları seninle 4-4, 2 post halinde paylaşmak istedim :) Muhtemelen sen de izledin bir kaçını, hatta belki hepsini, ama hatırlamakta fayda var :*

1- The Notebook

Bıkmadan, usanmadan defalarca izledim bu filmi, her seferinde de duygulandım, aşkım kabardı <3 
2004 yılında çekilen film, 1940ların başlarında yaşanan zengin kız, fakir oğlan aşkını anlatıyor. Ama kurgusu, oyuncuları, senaryosu ve müzikleri eşsiz..
Film bi not defteri üzerinden anlatılıyor. Yaz tatili için kasabaya gelen Allie, karnavalda Noah ile tanışıyor ve büyük aşk.. :) Savaş yüzünden bir dönem ayrı kalıyorlar, ve Noah döndüğünde Allie başka bi adamla evlenmek üzere oluyor, ama Noah'ı gören Allie duramıyor tabi..
Filmi daha fazla anlatmayacağım, sadece Noah'ın Allie için yaptıgı evi göstermek istiyorum, aşığım bu eve, böyle bi evim olsun :)
2- Notting Hill ( Aşk Engel Tanımaz)Dünyaca ünlü bir yıldız, sıradan bir adama aşık olur mu? Onun için hayatını değiştirmeyi göze alır mı? Film bizi güldürürken, aşkın engel tanımadığını da gösteriyor :)


Filmin özeti şöyle; "William Thacker Batı Londra'nın değişik bir yöresi olan Notting Hill'de yaşamaktadır. Eşinden boşanmış olan William, evini biraz tuhaf olan Spike adlı biri ile paylaşmaktadır ve Notting Hill'in tam merkezindeki Pazar caddesinde Portobello Road'da bir kitapevinin sahibidir. Bir gün dünyaca ünlü film yıldızı Anna Scott'un dükkanına gelmesi ile William'ın yaşamının akışı değişir. Birbirini takip eden komik olaylar sonunda Anna ile William çıkmaya başlarlar. "
Julia Roberts ve Hugh Grant’ın başrollerini paylaştığı film, sakin ve yalın bir aşk hikayesini anlatıyor. Sevgililer gününde izlenilebilitesi yüksek yani <3

3- Sweet November (Kasımda Aşk Başkadır)Nelson ve Sara’nın durumu sıradışı, alışılagelmişin dışında yani.. Beklenti yok, baskı yok, bağ yok (en rahatı). Nelson bir işkolik, Sara ise deli dolui evini ve kalbini her ay bi adamla paylaşan biri.. Sara için ‘bir aylık’ bir ilişki. Fakat ikisinin de atladıkları nokta birbirleriyle kurdukları derin bağ ve aşk. Sevgililer Günü için gerçekten çok güzel bir alternatif olabilir :)4- Aşk Tesadüfleri Sever

"
" Sen neredeydin bugüne kadar!" derken, beni duygudan öldüren bi filmdir.Hiç bi türk filminde, dizisinde bu kadar duygulanmadım ve hiç birini de bu kadar begenmedim. Kurgusu, senaryosu hele müzikleri çok, çok güzel.. 70ler, 80ler, 90lar ve 2000lerde gezintiye çıkacaksınız, o zamanın sosyal hayatından ve müziklerinden kesitler bulacaksınız. İzlemediyseniz, ön yargılarınız varsa yıkın izleyin. Aynı zamanda Mehmet Günsür'e aşık olun :)

http://kaanil.blogcu.com/ çok güzel özetlemişti; "“Var olmak tesadüf değilse, Aşk tesadüf olabilir mi? “
Yıl 1977, Ankara’ da bir Eylül sabahı… Hamile karısı Neriman'ı hastaneye yetiştirmeye çalışan Yılmaz Bey’ in kullandığı araba, Ömer Bey’ in arabasına çarpar. Bu çarpışma Ömer Bey’in arka koltukta oturan hamile karısı İnci’nin erken doğum yapmasına neden olur. İki bebek aynı gün dünyaya gelirler. İlk kez birbirlerini görür gözleri. Bu kaza Özgür ve Deniz’i bir araya getiren tesadüflerin başlangıcı olur. Bundan sonra yolları, çocukluk yılları ve ilk gençlik yılları boyunca Ankara’da bir kaç kez daha kesişir. Her kesişme onların hayatında büyük değişikliklere sebep olur. Birbirlerinin çocukluk aşkı olurlar, ya da ilk kalp kırıklığı… Ama onun da ötesinde, her temasları hayatlarının rotasını değiştirir. Sadece onların değil, ailelerinin de... Bazen felaketlere, bazen mucizelere neden olurlar birbirlerinin hayatlarında. Ancak hiçbir zaman bir arada olamazlar. Onları bir araya getiren şey her neyse, aralarına şeffaf bir duvar örmeyi de başarır her seferinde. Ta ki 25 sene sonra, İstanbul’da yolları kesişene kadar.." 

En sevdiğim romantik 8 filmden 4ünü paylaştım sizlerle, kalan dördünü de yakın zamanda paylaşacağım, umarım beğendiniz :)

Aşkla kalın,

Sevgilerimle
<3


1 yorum :

1-2 kelime de olsa, fikrini paylaş benimle lütfen :)

LinkWithin

link